Odkryj Białystok

Możliwość komentowania Odkryj Białystok została wyłączona 118
Odkryj Białystok
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

podroze (47)Białystok kojarzy się dla wielu jedynie ze ścianą wschodnią i zacofaniem gospodarczym na miarę przysłowiowej Polski B. Tymczasem jest to miasto naznaczone przez historię, które warto odkryć dla siebie, by dokonać swoistej redefinicji poglądów, ugruntowanych przez utarte stereotypy. W Białymstoku bowiem również możliwa jest turystyka.

Znajdziemy tu ślady – drugiego co do wielkości po warszawskim – getta z czasów drugiej wojny światowej. Masa zabytkowych kamienic, ozdabiających nie tylko główny rynek (ściślej: Rynek Kościuszki) spodoba się też z pewnością niejednemu. Skoro już przy tym jesteśmy, to warto nadmienić, iż Rynek Kościuszki – samo serce miasta – jest bardzo okazałym i reprezentatywnym placem. Świetnym miejscem do np. organizacji koncertów.

Nie możemy też nie wspomnieć o takich miejscach jak Domek Napoleona czy też przedwojenny Kościół Św. Rocha, będący ogromną budowlą. Do tych miejsc po prostu trzeba zajrzeć, będąc w Białymstoku niekoniecznie turystycznie, ale nawet służbowo ? po prostu przy okazji.

Pałac Branickich wreszcie, to również niesłychanie klimatyczne miejsce, które które koniecznie trzeba odwiedzić. Udanego zwiedzania!

——————————
źródło: bonusiki.pl
Tagi: zerwany triceps, endoskop laryngologiczny sinutronic, Tynk mozaikowy Lakma, certyfikat flange fitter, biceps 34cm, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, Tanie multiplikatory, fluorokrzemian glinu, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850

Pozostałe teksty o turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles