Ostróda

Możliwość komentowania Ostróda została wyłączona 108
Ostróda
1 vote, 3.00 avg. rating (70% score)

urlop (8)Ostróda położona jest na Mazurach i jak przystało na ten region naszego kraju w granicach tego miasta leży 5 jezior, a których największe to jezioro Drwęckie. Zawsze pełni jest tu wędkarzy a do spacerów zachęcają wspaniałe bulwary i drewniane molo, Na które można wejść wprost z ulicy. Warto także wybrać się na pobliskie Wzgórza Dylewskie, które mają urozmaiconą trasę spacerową i rowerową i jest tu zawsze pięknie i spokojnie. Coraz częściej także można tu spotkać nartorolkarzy, którzy trenują przed zawodami w tym sporcie, które odbywają się na Wzgórzach.
Ostróda może poszczycić się własnym zamkiem, który niegdyś był siedzibą rycerzy krzyżackich, i w którym swego czasu (1807) przez miesiąc rezydował sam cesarz Napoleon Bonaparte i przyjmował tu panią Marię Walewską. Oprócz zamku, miasto może poszczycić się także innymi zabytkami jak choćby kamienną wieżą Bismarcka, zbudowaną nad samym brzegiem jeziora, czy położonym niedaleko dziewiętnastowiecznym młynem.
W Ostródzie jest też wspaniały Aquapark, gdzie zwłaszcza na dzieci czekają liczne atrakcje.

Tagi: złomowanie auta tarnobrzeg, standy eliptyczne cena druku, trioxygen 5, onlynails cennik, kaplica Santori, Szamba Betonowe Lesko, zeltiq Warszawa, Fotodepilacja Żary, szycie firan kędzierzyn, usuwanie graffiti toruń, balayage fryzjer kraków

Pozostałe teksty o turystyce:

admin

View all contributions by admin

Similar articles